Odpowiedzialna konsumpcja

Bycie troskliwym człowiekiem, dbającymi o dobro innych oznacza przede wszystkim odpowiedzialność za własne działania, w tym za to, co się konsumuje. Wybór odpowiedzialnej konsumpcji może być bardzo dobrym sposobem na pomaganie innym. Na przykład, kupując produkty Sprawiedliwego Handlu, gwarantujemy uczciwe relacje handlowe między ludźmi, którzy produkują te towary, a konsumentami, promując w ten sposób zrównoważony handel i solidarność. Zwracanie uwagi na zużycie energii w naszym domu może mieć również pozytywny wpływ na środowisko i naszą kieszeń!

Adaptacja domu dla osób starszych

Projekty wolontariatu

Jeśli masz trochę więcej czasu, możesz również zapisać się na jedną z wielu dostępnych opcji uczestnictwa w projektach wolontariackich, pomagając ludziom o różnych profilach lub pomagając w rozpowszechnianiu przesłania jednej z organizacji solidarnościowych i pozarządowych działających na rzecz pomocy innym.

Wolontariat pod wpływem chwili

Jeśli jednak nie masz czasu, by wziąć udział w projekcie wolontariackim, możesz zrobić coś innego, by pomóc ludziom. Na przykład, możesz dołączyć do wielkiej zbiórki żywności, która co roku rozwija lub wykorzystać swoje sieci społecznościowe do rozpowszechniania kampanii solidarnościowych organizacji pozarządowych, takich jak ta przeprowadzona przez Greenpeace na rzecz zakazu toksycznych pestycydów w celu ochrony pszczół lub Oxfam Intermón, aby położyć kres rajom podatkowym i możesz również zachęcić swoją rodzinę i przyjaciół do przyłączenia się. Co cię to kosztuje? Nic. Wystarczy odrobina twojego czasu.