Posiadanie dobrego zdrowia oraz szczęśliwego i długiego życia jest jednym z największych pragnień człowieka. Zawsze przywiązuje się do niego dużą wagę.

Rozumiemy, że możliwość natychmiastowego dostępu do służby zdrowia we wszystkich jej specjalnościach (geriatria, chirurgia, ginekologia, traumatologia, urologia, itd.), kiedy zachorujemy, możliwość wyboru określonych metod leczenia i pilnego leczenia to prawa, które powinny przysługiwać każdemu człowiekowi. Nie zawsze jednak tak się dzieje. W wielu przypadkach ludzie mieszkający na wsi i w bardziej odległych miejscach nie mają tyle szczęścia, co mieszkańcy dużych miast. Jeśli pójdziemy o krok dalej, nawet w dużych miastach możemy napotkać tego rodzaju problem, jeśli mieszkamy na peryferiach, gdzie do najbliższego szpitala jest wiele kilometrów.

Czy wyobrażasz sobie, że musisz jechać godzinę karetką do najbliższego szpitala, albo że z jakąś dolegliwością musisz poruszać się po mieście komunikacją miejską, bo musisz przejść badania? Z pewnością nie myślisz, że jest to najwygodniejsza rzecz.

Każdy powinien mieć prawo do wysokiej jakości opieki zdrowotnej, w której wyposażenie szpitala nie ma pierwszeństwa przed jego lokalizacją. To prawda: każdy chce mieć najnowszy i najbardziej rewolucyjny sprzęt na rynku, ale ten sprzęt jest bezużyteczny, jeśli nie mamy w pobliżu szpitala do którego możemy się udać, gdy potrzebujemy eksperta w dziedzinie geriatrii, ginekologii czy chirurgii. Posiadanie dużej sieci szpitali, które mogą zaspokoić potrzeby zdrowotne ludności danego kraju, powinno być na liście każdego polityka rządowego. W końcu to od nich zależy nasze życie.