1. Starzenie się wiąże się z pogorszeniem stanu fizycznego i psychicznego

Wraz z wiekiem nasze zdolności mogą się zmniejszać, ale nie musi to oznaczać, że cierpimy na wyniszczający upadek fizyczny i psychiczny. Kluczem jest utrzymanie aktywności, aby stawić czoła starości na optymalnym poziomie i zapobiec utracie funkcji.

2. Starsi ludzie mają zły humor

Często mówimy o zrzędliwych, impertynenckich i źle wychowanych starszych osobach. Popełniamy jednak błąd generalizując, ponieważ te zachowania nie są zarezerwowane wyłącznie dla osób starszych. Czy nie znasz miłej, uprzejmej i troskliwej starszej osoby? Jeśli tak, nie popełnij tego błędu.

Szpital niedaleko twojego miejsca zamieszkania

3. Wszyscy jesteśmy skazani na ten sam los, gdy się starzejemy.

Działania, które podejmuję w teraźniejszości, określą moją przyszłość. Taka jest rzeczywistość, więc w zależności od tego, jakie życie prowadzisz, tak będziesz się starzeć. Zacznij dbać o siebie już teraz i postępuj zgodnie z zasadami aktywnego starzenia się.

4. Starzenie się jest równoznaczne z utratą seksualności.

Seksualność pozostaje przez całe życie. Z wiekiem twoja aktywność może się zmniejszyć, ale pożądanie pozostaje.

5. Starsi ludzie są smutniejsi niż młodsi.

Smutek nie jest związany z upływem lat, ale z okolicznościami życia i sposobem w jaki stawiamy im czoła i przezwyciężamy je. Starsi ludzie częściej doświadczają krytycznych momentów, to naturalne, ale doświadczenie życiowe dostarcza im narzędzi, dzięki którym mogą iść naprzód. Większość osób starszych wykazuje wysoki stopień dobrego samopoczucia i szczęścia.